Published On: 6 Shtator, 2016

Shkëlqeu me Finlandën, ekipi nga Serie A kërkon Rashicën

Napoli po synon që ta transferoj Milot Rashicën, i cili shkëlqeu me Finlandën, në afatin kalimtar të janarit 2017

E ardhmja e Milot Rashicës është padyshim në një prej skuadrave të mëdha europiane dhe paraqitja e mbrëmshme ndaj Finlandës e ka përforcuar një ide të tillë.

Sipas mediave italiane, Napoli është bërë gati të hidhet në sulm për të blerë kartonin e mesfushorit nga Vushtrria në afatin kalimtar të janarit.

Gazeta “Il Matino” raporton se vëzhguesit e skuadrës italiane janë shpërndarë këtë javë në Evropë për të parë nga afër talente të rinj të kombëtareve te ndryshme. Një prej tyre ishte edhe Rashica i cili ka shkëlqyer me fanellën e Kosovës ndaj Finlandës.

Kaq ka mjaftuar që drejtuesit e Napolit, të cilët e ndjekin prej disa muajsh mesfushorin e talentuar, të planifikojnë bisedime me Vitesen për transferimin e ish anëtarit të Vushtrriës

Kartoni i Rashicës vlerësohej 5 milionë euro, por kjo vlerë mund të rritet nëse ai përsërit paraqitje të tilla.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...