Published On: 30 Maj, 2017

Shkakton tërmet Talat Xhaferi, udhëheq seancën në gjuhën shqipe

Kryetari i ri i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi, ka udhëhequr seancën parlamentare në gjuhën shqipe, transmeton Gazeta Express.

Xhaferi është shqiptari i parë që ulet në poziten e kryeparlamentarit, veprim ky që shkaktoi shumë revoltë tek VMRO-DPMNE’ja dhe përkrahësit e saj,

Sot mbahet seanca ku do të votohet Qeveria e re, dhe është e para pas natës së dhunshme të 27 prillit./Gazeta Express/

Këtu mund ta ndiqni Live mbledhjen e Kuvendit:

Kuvendi i Gjilanit miratoi emrimin e rrugës: "Mërgimtarët e Gjilanit" në shenjë nderimi e falënderimi për kontributin e juaj për Lirinë, Pavarësin dhe Republikën! #Mirësevini n'shpi!
A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...