Published On: 15 Janar, 2016

“SHIKU detyron borën të bie në Kosovë”, grafiti më i ri në Prishtinë (Foto)

  • Sot janë shfaqur sërish grafite të reja në rrugët e Prishtinës të cilat tashmë janë kthyer në një formë proteste ndaj situatës në vend.

Dallimi i këtyre grafiteve nga ato të mëparshmet është se tashmë si protagonistë nuk është ndonjë fytyrë e njohur nga skena politike, por cak i këtyre grafiteve është Shërbimi Informativ i Kosovës (SHIK), ku pjesë e kësaj ka qenë kryeparlamentari Kadri Veseli, transmeton Indeksonline.

“SHIKU detyron borën të bie në Kosovë” është mesazhi i grafitit të rij i bërë nga persona të panjohur.

Ditë më parë pjesë e këtyre grafiteve kanë qenë presidentja Atifete Jahjaga, kryeministri Isa Mustafa, zv.kryeministri Hashim Thaçi, dhe kryeparlamentari Kadri Veseli./Indeksonline/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...