Published On: 11 Mars, 2016

”SHIK-u, ZBULON RROTËN DHE UJIN E VOKËT”!

Naim Miftari

“Nazim Bllaca i raportoi prokurorisë dhe BIA-së serbe. Ja çfarë kërkonte nga Stankoviq. (Dokument)”
– Keto janë prralla për femijë, e bllabllablla…

 

LEXONI edhe: http://www.shqiptari.eu/ekskluzive-gjykata-speciale-do-ta-arrestoje-fatos-klosin/
—————————–
”SHIK-u, ZBULON RROTËN DHE UJIN E VOKËT”!

Kush i paska zbulu, gjoja emailat e Bllacës? SHIK-u, apo gazetat e tyre?
Po Kadri Veseli e ka pranu vet se kan punua edhe me Beograd me do thesara. Pse kush mendoni i amnestoi mbi 200 UDB-ash nga Kosova për miëjra informator? S’po pyes fare.
Pastaj pse i vranë 3 UDB-ash? I vranë që të mos flasin se me cilët kan bashkpunu! Ndersa 200 te tjerët i ban shokë e dosta?

Nazim Bllaca ka pas kontakt me UDB permes Lutfi Ajazit!!!
Ky tregim për gazeta asht falls dhe ate fallcifikim shumë i lirë dhe amateresk që veq në Kosovë merret për bazë nga mediat si i vertetë. Pastaj do thojnë pas disa ditesh, na falni se rrenë paska qenë sikur rasti i A-H.
Në Kosovë të kryqëzojnë sepse s’ka ligj mbi fallcifikimin e shtypit të ”lirë”. Me ketë çështje asht dasht me u marrë policija e sidomos AKI dhe prokuroria. Tek mbasi që do të verifikoheshin si të verteta, atëherë do të duhej me i liru ata dostat e tij nga burgu dhe me iu fillu nji proces të ri gjygjësor atyre por edhe Nazim Bllaces, di pjesëmarrës në dy vrasje.
Por?
Cili agjent sekret serb apo i cilit do shërbim, hap email adresë dhe përmes saj komunikon me bazën në emer të vetin?
Cili agjent sekret serb, shkruan shqip kur e din serbishtën shumë mirë?
Cili agjent perdor numrin e vet ose emerin e vet, kur agjentat kan emrat me kode që nuk mund e zberthen askush, perveq punëdhanësit?
Cili agjent i rrethuar me 20 policë special te EULEX-it, nuk e din se po përgjohet?

I kuptojë gazetat politike dhe me detyra të shërbimeve sekrete që e kanë për detyër kryqëzimin e kundërshtarëve dhe deshmitarëve të rrezikshëm që mund të jen jashtë kontrollit. Por kur fallsifikojnë si me Nazmi Bllacën, le të fasifikojnë dhe shpifin gjëra ma të besueshme dhe në menyrë ma te sofistikume e jo si amater të vetetë.
Tani në fund, nuk ban me u brengosë kinse pse një vrasës që kerkon shpetim, si Nazim Bllaca, paska punu edhe me UDB-BIA.

Shumë ma tepër duhet me u brengosë se pse kan punuar dhe punojn disa edhe sot me UDB, e janë “burra të mëdhenj”, ata që veten sot e quajnë shtetformues, ”çlirimitar” e milionera aktual, shpetimtar të cilët pas luftës janë sistematizuar si kryetar partish, ministra, kryminstra, komandanta e lidera e çka jo tjetër.
Çka do ndodhë nese në të ardhmen dalin fakte që nuk mund i konteston askush, se disa ”patriota”kan qenë bashkëpunëtor të Serbisë dhe se edhe kanë vrarë atëdhetar, intelektual dhe sidomos kan vrarë, me lista komandant kryesor të luftes, së bashku me sigurimin serb, për interesa të përbashkëta me Serbinë?
Në fund, unë e di se qëllimi i kësaj hajke e kryqzimi, nuk asht te Nazim Bllaca. Shenjestra e kësaj kampanie mediatike asht dikush tjeter….. dhe e di shumë mirë PSE edhe pse kjo vjen nga njerëzit e presidentit Hashim Thaçi.
E kan kot!
Fundi ka randësi, e jo fillimi.

 
Displaying 4 Comments
Have Your Say
 1. Collti thotë:

  Ty Naim Miftari, a po t’dhemb qe dojn me dal t’vertetat e Nazim Bllaces , apo qe eshte lajm i dobet (amateresk) apo çfar ?
  Nuk ka lidhje se si duket lajmi , por sa eshte i vertet dhe nuk mund te thuash se jo te gjith agjedet nuk hapin emaile apo ku ta di une , se perndryshe dhe mua me u duket shumë amateresk (thmijaq) si puna e Agjendit Naim Bllaca, por dihet krejt edhe sa pare ja kan mush gushen serbosllavet dhe si e qysh e tek krejt , andaj edhe ata qe e din e mundohen me e mbrojt, do ta ken fundin njesoj , te jeni te bindur.
  Fillim e fund do t’ken rendesi!.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(2)
 2. shpena ahishta thotë:

  Naim Miftari,te pershendes,je i mrekullueshem,te pergezoi jo vetem per kete shkrim,por per te gjitha shkrimet e deritashme.Je i sinqerte,je trim,ke marr pjese ne lufte,i dine te gjitha krimet dhe dallaverte qe i kane ba komantantet,ato kane nise eshe nga vete ata te dalin keto dite per shesh.Po banu o burr asshtu siq je burr,shkruaj,publiko,shkruaj ditar nga lufta me te gjitha pislleqet qe jane ba,sepse ky popull i mjere ka mbete ne ankth per te gjitha ato te keqija qe jane bo ne lufte nga”clirimtaret”thuaje te vertetn o burr sepse ky shtet eshte zapu shume keq nga”clirimtaret komandanta”te pa shkoll,qoban delesh deri para lufte.Kete ua ke borgj shuem nanave,babave,motrave dhe vellazerve tane te colet hala ende e kesaj dite nuk guxojn ta dine te verteten.Thuaje shqip o burr se kush i vrau te gjitha ata veprimtare te devotshem te qeshtjes kombetare,vetem pse ishein vepritare te LDK.Thuaje,zgjohu o burr vazhdo edhe ma furishem se deri ma tashti ne demaskimin e ketyre flliqerirave qe i bane keta”clrimtAR”.Kete ia ke borxh kombit.Te lutem,bile edhe vullnetarishte shko ne Gjykaten speciale dhe deshmo per krejte ato te bame qe i bane keta”komandant clrimtar”para dhe pasluftes.Pa u kjthjelle kjo,Kosova do jete peng i tyre pergjithemon.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(4) Nuk Pelqej(0)
 3. Haxhi Zeka thotë:

  Naim Miftari pershendetje per juve sot ka ardh koha ti zbulojm te gjitha te mirat dhe te kqijat,tregona o burr se kush jan udb qe po na vrasnin qe 18 vite,fajin ma te madhin e keni ju qe dini dhe nuk na tregoni se kush na i vrau komandantat mas shpine,kush naj vrau intelektualt e kosoves,ne e dim se xhaviti Haliti e tjert nuk e kan vra kerkondin vet po tregona kon e ka shti sa e ka pagu tregona e burr se nven si me shku keta tradhtar ne burg jemi tu ja dhan voten dhe duke ja u zgat jeten,ka ardh koha qe populli ta mesoj realitetin

  Përgjigjiuni
  Pelqej(12) Nuk Pelqej(1)
 4. Enver Hoxha thotë:

  Naim Miftarinti bre burr,mire e ceke,se Pseodopatriotet kane vrare atdhetar.Po pse bre burr a po ju frigohesh shpiunave me ua qite haptas kane e kane vrare,Tregojau emrat e mbiemrat e udbashave qe populli nuk i njeh ,e qe kane operue tinza.Pa fillim nuk ka mbarim te mbarsuar.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(12) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...