Published On: 30 Maj, 2016
Bota |

Shi i madh në Gjermani, tre të vdekur

Tre persona kanë vdekur dhe disa janë lënduar nga përmbytjet në jugperëndim të Gjermanisë ku natën e kaluar shiu ka rënë pandërprerë.

Sipas llogaritjes së meteorologëve natën e kaluar ka rënë shi më shumë se që bie për një muaj.

 Autoritetet kanë thënë se në një fshat të Shtutgartit ka vdekur një zjarrfikës derisa ka tentuar të shpëtojë një banor i cili po ashtu ka vdekur.

Në fshatin tjetër një banor ka vdekur derisa ka mbetur në bodrumin e shtëpisë së tij.

Dëme nga shtrëngata dhe shiu i madh ka edhe në krahinën e Baden Wutermberg.

Disa njerëz janë shpëtuar nga veturat, të cilat kanë mbetur në rrugë e në disa vende tjera ka dëme në toka bujqësore, bën të ditur agjencia DPA.

Shtatë mijë zjarrfikës, policë dhe pjesëtarë të ekipeve të shpëtimit janë dërguar në ndihmë banorëve.

592652901574c085f3008b262302980-v4-big

557726966574c08685dd83709911654-v4-big

454327865574c086429a7c357527934-v4-big

 

1015120692574c0865d5369511249636-v4-big (2)1984217760574c086776e4b871198003-v4-big

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...