Published On: 7 Qershor, 2016

Shfaqja “Ushtari i dy luftrave” hap skenën teatrore në Shtëpinë e Kulturës në qytetin e Shtimes – Video


Pas premierës dhe disa reprizave në qytete të Kosovës, këtë të mërkure në teatrin Dodona me datën 8 qershor, në ora 19:30 jepet shfaqja “Ushtari i dy luftrave” nga autorja Ibadete Abazi, me regji të Elhame Kutllovcit, në të cilën luajnë aktorët e mirënjohur Avni Abazi dhe Sheqerie Buqaj.
Shfaqja pas kësaj reprize në Teatrin Dodona, ku edhe e kishte nis udhëtimin e saj në dhjetor të vitit të kaluar, do të shfaqet edhe në qytetin e Shtimes në kuadër të hapjes solemne të Shtëpisë së Kulturës për herë të parë në këtë qytet, investim ky i Bashkimit Evropian. Shfaqja do të jepet të shtunën, datë 11 qershor në orën 18:00. Ftohen adhuruesit e teatrit të qytetit të Shtimes që të shijojnë magjinë e fjalës dhe veprimit. Shqiptari.eu

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...