Published On: 18 Dhjetor, 2015

Shfaqet premiera e filmit “Shok”

Sot në Kinemanë ABC do të shfaqet premiera e filmit “Shok”, me skenar dhe regji të Jamie Donoghoue me producent Harvey Ascott (UK) dhe Eshref Durmishi (KS), subvencionuar nga Qendra Kinematografike e Kosovës.

Pas sukseseve të arritura në dhjetëra festivale ndërkombëtare duke fituar mbi 14 cmime të rëndësishme, filmi ‘Shok’ ka arritur të hyj në listën e ngushtë prej 10 filmave si kandidat për cmimin Best Live Action Short Film në Akademinë Oscars, ku nga kjo listë me datë 14 janar do të shpallen 5 filmat e nominuar.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...