Published On: 28 Shtator, 2016

Sherri mes Mesila Dodës dhe Kristi Pinderit, ragon deputetja: O legen i vogël…

Qëndrimet krejt të ndryshme, këtë radhë edhe për legalizimin e prostitucionit përplasin sërish në distancë, Kristi Pinderin, përfaqësues i komunitetit LGBT dhe deputeten e PDIU-së, Mesila Doda, e njohur për vendosmërinë e saj në mbrojtje të familjes e kundër martesave gay. Së fundi edhe kundër legalizimit të prostitucionit.

Pinderi, në një status të publikuar në profilin e tij në Facebook, e akuzon Dodën, si gjithë politikanët e tjerë, duke e quajtur njeri që ushtron prostitucion përmes favoreve, e kompromiseve. Shkurt e quan një prostitutë politike.

Pas kësaj ka reaguar deputetja, duke iu kundërvënë Pinderit. “O Legen, Te ta kthej nga mamaja, nuk e ke dhe nuk dua te ngas ata qe s’jane më, të shaj nga gruaj, nga e dashura as ate se ke…”- shkruan mes të tjerash ajo.

Postimi i Mesila Dodës

Po shof fyerje te renda qe Kristi Pinderi ka leshuar ne adrese time sepse kam dale kunder propozimit te legalizimit te prostitucionit…ça te them o legen i vogël…
Te ta kthej nga mamaja, nuk e ke dhe nuk dua te ngas ata qe s’jane më, të shaj nga gruaj, nga e dashura as ate se ke… Ti je thjesht i mjerë sepse nuk ke e s’ke per te patur kurre dashurine e nje gruaje afer vetes… Je nje mjeran i vogel. Ty s’te them dot as ta mendosh si ne shtepine tende, se te vjen nje dite femija e te thote kam zgjedhur kete profesionin e prostitutes meqe e futet brenda ligjiit, se as kete ske per ta pasur dot.
Sa per zgjedhjet e mia politike i kam bere me ballin lart dhe duke shkuar kunder çdo korrenti te forces o legen.

Nuk kam perfituar kurre as nje gjysem leku pa djerse e pa respektuar ligjin, ne ndryshim me ty qe majmesh me fonde BE e fonde qeverie per diskriminim qe se ke patur kurre. Ku jane fondet e strehes qe more? Sa vete strehuat qe i perzuri familja? Me kto dhe te tjera do merrem shume po shume seriozisht.

Tash edhe nje fjale per kto shoqatat e grave qe preken dhe reagojne kur behet fjala per zonjat ne politike. Une ja dal 100 here, 1000 here vetem, po na e kurseni hipokrizine kinse po mbroni te drejtat e grave e po ndihmoni pranine e tyre ne politike. Ky eshte reagim histerik dhe fyerje e nje gruaje, e nje nene, vetem se po guxon dhe njehere te shkoje kundra rrymes.

Statusi i Pinderit

Kam dy probleme ne lidhje me kete debatin per prostitucionin: Problemin e pare e kam me faktin qe flamurin pro legalizimit e mban nje biznesmen i cili e trajton debatin ne kendveshtrimin e shtimit te fitimeve e jo ne kendveshtrimin e tipit: secili ka te drejte te beje cte doje me trupin e vet.

Me bezdis fakti qe ne kete vend ne mund te riciklojme politikane si tipi i Mesiles permes te ashtuquajturit mbrojtje te moralit shoqeror. Mesila, e si ajo te gjithe politikanet shqiptare jane njerezit qe ushtrojne prostitucion nga mengjesi deri ne darke, permes favoreve, marreveshjeve e kompromiseve qe bejne me njeri tjetri.

E thene ndryshe nje prostitute politike nuk mund te jape mendim se cfare do beje me trupin e vet nje grua apo nje burre

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...