Published On: 18 Janar, 2016

Sherri i FSHF-së, Tifozët Kuq e Zi mbesin pa bileta të Euro 2016

  • Tifozët Kuq e Zi nuk kanë siguruar asnjë biletë për ndeshjet e Euro 2016. Për këtë grupi i tifozëve të Kombëtares fajësojnë Federatën Shqiptare të Futbollit (FSHF).

Tifozët Kuq e Zi,  grupi i tifozëve të Kombëtares, është dorëzuar për pajisjen me bileta në bashkëpunim  me Federatën Shqiptare të Futbollit (FSHF)

Meqenëse FSHF dhe tifozët e organizuar nuk kanë arritur asnjë marrëveshje, “Tifozët Kuq e Zi” kanë bërë një njoftim në faqen zyrtare të tyre në rrjetin social “Facebook” për të gjithë anëtarët.

Ata kanë bërë me dije se tashmë nuk ka asnjë shans që FSHF të ndihmojë për rezervimin e biletave, përderisa ky grupim nuk ka pranuar as që të anëtarësohet në “Fun Club”-in e krijuar nga federata.

Sipas drejtuesve të federatës, kjo është mundësia e vetme që institucioni i futbollit të kërkojë nga UEFA avantazhin e garancisë së biletave për anëtarët zyrtarë.

“Të nderuar anëtarë të ‘Tifozëve Kuq e Zi’. Nisur nga situata e krijuar së fundmi për shkak të refuzimit të FSHFsë për sa i përket pajisjes tonë me bileta për në ‘Francë 2016’, me keqardhje ju njoftojmë se ‘Tifozit Kuq e Zi’ nuk kanë në dispozicion asnjë biletë, ndaj për të gjithë të interesuarit ju ftojmë që të aplikoni direkt në faqen e UEFAs, me shpresën se do të jeni të përzgjedhur”, shkruhej dje në faqen zyrtare të grupimit të tifozëve.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...