Published On: 6 Prill, 2016
Bota |

Shërbimet kufitare kanadeze po akuzohen për dhunë seksuale ndaj refugjatëve

  • Shërbimet kufitare kanadeze po përballen me dy akuza, dhunë seksuale dhe grabitje të refugjatëve ilegalë.

Policia tha se akuzat vijnë si shkak i një incidenti të ndodhur në vitin 2003, kur një oficer është akuzuar për përdhunim ndaj një gruaje emigrante.

Autoritete nënvizuan se vajza 26-vjeçare raportoi sulmin seksual, ndërsa hetuesit kanë thënë se Carie Dexter Willis është arrestuar më 1 prill në Montreal.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...