Published On: 12 Qershor, 2016

Shënon gol spektakular Shkodran Mustafi, e kalon në epërsi Gjermaninë Video+Foto

Shkodran Mustafi ia arrin të shënojë gol të rrallë me kokë, duke e kaluar në epërsi Gjermaninë ndaj Ukrainës, në një lojë të shpejt dhe tejet dinamike.

Po zhvillohej minuta e njëzet e lojës, dhe pas një ndërprerje nga krosimi i Toni Krosit nga gjuajtja e lirë, Mustafi shkëputet më së miri në drejtim të topit, dhe godet furishëm për t’ia dhuruar gëzimin e jashtëzakonshëm kombëtares dhe kombit gjerman.

Ky është shqiptari i nëntëmbëdhjetë që deri më tash ka luajtur në këtë kampionat europian, duke llogaritur lojtarët e Shqipërisë me zëvendësuesit dhe ata të Zvicrës. SHQIPTARI.EU

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...