Published On: 4 Shkurt, 2016

Sheikët e rremë, ja si u mashtrua Interi

  • Ndërmjetës të rremë, një universitet fantazmë futbolli, një ofertë e majme – por e rreme – sponsorizimi për sezonin e ardhshëm të zikaltërve dhe në mes emirë, sheikë, avokatë, fytyra të televizionit dhe tani edhe karabinierët dhe Prokuroria e Romës që po përpiqen të shohin qartë.

Duket një si një “spy story”, por ja që është mashtrimi që ka përfshirë, kundër dëshirës së tyre, Interin dhe kompaninë ajrore Emirates Etihad.

Macja dhe dhelpra e këtij mashtrimi të sofistikuar ka qenë sipërmarrësi Valerio Lattanzio, emër i njohur i botës së futbollit dhe një avokat misterioz.

Të ndërthurur në nivelet e larta të Interit të epokës së Thohirit nga Adriano Bacconi, ish-këshilltari i zikaltërve dhe personazh i njohur si komentator televiziv, dy personat u shtirën si ndërmjetës së Etihad, transmeton mapo.al.

Aktrimi i tyre funksionoi për disa muaj me radhë, aq sa klubit i mbërriti një ofertë, e cila madje u përhap nga tifozët dhe që vetëm më pas u përgënjeshtrua nga vetë kompania ajrore.

Bëhej fjalë për një sponsorizim tepër të shtrenjtë: “Etihadi ishte i gatshëm ta vendoste emrin e tij në fanellë për 25 milionë euro në vit”, ishte oferta e mashtruesëve.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...