Published On: 27 Maj, 2016

Shefqet Krasniqi i quan dushmanë kritikuesit e Mavrajt për rastin e reklamës së birrës (Video)

Refuzimin e lojtarit të kombëtares shqiptare Mërgim Mavraj për të bartur në fanellë reklamën e birrës Peja, Shefqet Krasniqi, ligjerues në Fakultetin e Studimeve Islame në Prishtinë, e ka quajtur qëndrim burrëror.

Ai ndër të tjera ka thënë se liria e besimit është e garantuar me Kushtetutë për të gjithë dhe këtë të drejtë duhet ta gëzoj gjithësecili, transmeton lajmi.net.

Kritikuesit e veprimit të Mavrajt, Krasniqi i ka quajtur dushmanë.

Ai ka thënë se të gjithë ata që përpiqen që ta zhveshin popullin shqiptarë nga identiteti fetar do të jenë të kota.

 
Displaying 2 Comments
Have Your Say
 1. xhati thotë:

  Ky shtet sa unë e di është shtet laik. Shteti është i ndare nga religjioni. Zotëriu i nderuar nuk duhet te këtë fare te drejte te përzihet ne oborrin institucional te shtetit. Tendenca qe ti jap te drejte vetes qe te interferoj edhe ne çështjet sportive është tendence e faktorizimit. Futbollisti ne fjale Mavraj, ne kombëtare e përfaqëson shtetin e Kosovës e jo komunitetin e besimit islam të cilit i takon. Po te ishte kështu ai do duhej te kishte fanellën e gjelbër. Sipas kësaj logjike, te gjithë futbollistet shqiptar qe përfaqësojnë Zvicrën nuk do duhej te luanin me fanellën me kryqin e kuq, simbol i shtetit te Zvicrës ose çfarëdo simboli tjetër. Për mendimin tim nëse ai refuzon te luaj mos te luaj, shteti nuk duhet te bie pre e shantazheve nga cilido individ qofte ai edhe futbollisti Mavraj.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 2. Mal Uka thotë:

  shefqet Bihurdi ! Gjyshi i Mergimit
  E ka majte bajramin dhe per bajram eshte fale Ndersa djemt e ti te gjith e kan pi birren e ramazanin nuk e kan gjinue As baba i mergimit ! Familjaret e ti kan restorante e kafe ku kurr nuk teret gerrklani veq laget rrin prej rakije Ky far Mergimi eshte rrite ne perendim Ka mujte me u ba kovaqe me zanat se per shkolle ska pase pocerrke Po qe ia nisi me luejt me kry te dreqit Se pse topin hoxha me ashtu e quen! Po hajt masi arrijti me e ladrue kogja mire kryet e dreqit tan Hoko ! Po iu afruen do shefqeta dhe i than Hej ti qe po e ladron kryet e dreqit
  banu i joni e Prit paret ha ha ha Po more po dhe hyni ne tarig te Hoko kobillve U rrase ne tarikat
  Bile me i shkue te shpija Nuk po gjejshe as karrike pa nje kurac veq me u ule maje ti Me fal Hoxhe se mu ka perzi arabishtja e spo dij qysh po i thueni ati far librit te Muhamet meraklise se grave qe veq 15 gra i kish pase e te tana i kish pas que ne Xhehnet e dhane titullin e Hazreti pehrrija te qilerit te Muhamet Alejkum kurvanit qe per gra ish kane madrill Me teze e te aferme pa u nxerr behane i kish pase ba talifat ne krevet . Hoko a ashte qashtu se Ti Arabyth je ? He ta nxifte zoti edhe lekuren si shpirtin e shitur e u bafsh nasybet per dynje o kijamet shefqet !

  Përgjigjiuni
  Pelqej(3) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...