Published On: 11 Shtator, 2016

Shefqet Dibrani: Përleshje në një mbledhje që u mbajt në degën e LDK-së në Zvicër

Kryetari i degës së kontestuar të Zvicrës nga Qendra e LDK-së, z. Shefqet Dibrani ka bërë të ditur se mbrëmë rreth orës 23:30 pas një mbledhje maratonike, me të mbaruar diskutimet, brenda sallës në restorantin ‘Traube’ në Langendorf të kantonit Sollothurn, ndodhi një përleshje fizike mes veprimtarëve të LDK-së dhe militantëve të Isa Mustafës, të cilët sulmuan njërin nga themeluesit e Degës së LDK-së në Zvicër, të cilit i shkaktuan edhe lëndime trupore”, thuhet në njoftimin e Dibranit. “Veprimtari shumë vjeçar i LDK-së u sulmua nga Mustafë Beluli i njohur nga rrjetet sociale si militant i Isa Mustafës. Ai kohëve të fundit shihet nëpër mbledhjet dhe takime me misionaret politikë të Isa Mustafës që vijnë nga Kosova për ta legjitimuar një grup i cili me çdo kusht dëshiron ta uzurpojë Degën e LDK-së në Zvicër, po ashtu Mustafë Beluli frekuenton edhe tubimet që i organizon Haki Latifi, kryetari i dhunshëm që pretendohet për t’u rikthyer me urdhrin e Isa Mustafës”, thuhet më tej në këtë njoftim.

Pas incidentit, policia ka dal në vendin e ngjarjes e cila e ka protokolluar rastin, duke e proceduar më tutje.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...