Published On: 22 Prill, 2016

Shefi SHIK-ut Kadri Veseli e shpall kandidaturën, përball si shfaqet askush, pseudodemokracia e PDK-së (Video)

  • Kadri Veseli edhe zyrtarisht ka shpallur kandidaturën për kryetar të Partisë Demokratike të Kosovës. Veseli, në një konferencë të thirrur në selinë qendrore të partisë, ka thënë se vendimin për ta marr timonin e PDK’së e ka barë pas konsultave të që bërë me familjen dhe kolegët.

“Pas një konsultimi me bashkëshorten time, familjen time, koleget e mi dhe pas përkrahjes së shumë votuesve të PDK, kam kërkuar nga këshilli drejtues që të më jap besimin për ta drejtuar PDK’në, ka thënë Veseli.

Veseli ka paraqitur disa pika të programit politikë të cilat tha se do ti propozojë tek anëtarësia e PDK’së.

“Do të vazhdoj me ngritjen e partisë demokratike të Kosovës. Ti ruaj sukseset e deritashme, por edhe ti shtojë ato.

Do të vazhdojë politikën e partneritet ndërkombëtar, veçanërisht me vendet të cilat ishin përkrah Kosovës.

Do të punojë në anëtarësimin e PDK në partitë e djathta evropiane

Do të ruajmë partneritetin me partitë tjera politike në Kosovë, që kanë synime të njejta edhe pse mund të ndryshojnë ndopak me programin tonë.

Prioritet i përhershëm i imi është  marrëdhënia e përhershme me SHBA’të

Synimi im do të jetë tek zhvillimi i qëndrueshëm ekonomik, dhe përmisimi i jetesës së qytetareve tanë” ka thënë ndër të tjera Veseli.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...