Published On: 22 Prill, 2016

Shefi i skuadrilës së vrasjeve po vjen!

 

Një qeverisje e çuditshme po ndodh në vend. Njerëzit më të dyshuar të krimit të organizuar po e kapin tërë kupollën e shtetit. Deri dje e kishim vetëm kryeministër, sot e kemi president, dhe ky institucion dukej më larg botës së krimit apo si një oazë e rrethuar prej tij.

Ndërkohë, që Hashim Thaçi u bë president duke e liruar vendin e kryetarit të qeverisë dhe të partisë së tij PDK-së, të parën e bëri duke u detyruar që atë post ta merrte Isa Mustafa, që po del të jetë një bashkëpunëtor i hershëm sekret i klanit Thaçi. Ndërsa postin e të parit të partisë e la për njeriun e tij më të besuar deri dje, Kadri Veselin, ish shefin e SHIK-ut.

Ka disa vjet që një rotaciona është përfolur apo është lansuar në opinion nga vet agjentët e SHIK-ut, duke i prezantuar si dy njerëzit më të paprekshëm, por edhe për ta përgatitur opinionin për këtë zhvillim. Dhe deri tani jemi vetëm në gjysmë të ndodhisë. Në fakt, Kadri Veseli ia doli të bëhet kryetar Kuvendi në rrethana ku nuk kishte zgjidhje më të mirë për vete ai, i shtyrë drejt saj, nga ndihmësi apo shefi i tij Hashim Thaçi.

Dhe tani Veseli është në rrugë të realizimit të gjysmës tjetër të projeksionit, të bëhet kryeministër i vendit.

Për ta marrë këtë post, situata është rënduar për shkak të Gjykatës speciale, e cila ende nuk dihet se kë do të godasë më fuqishëm, pasi në listën e të akuzuarve janë dy palët, Thaçi dhe Veseli, por që realisht ende nuk besohet se ata do të dënohen, por arrestimet që do të ndodhin do të dobësojnë pozitat e të dyve, por njëri prej tyre do të ketë më shumë dobësim. Dobësimi që do ti ngjajë veselit, do të mund të rikuperohet duke ardhur në krye të partisë.

Pra, ai sot, po llogarit në fuqizimin e tij, duke goditur pozicionet e Thaçit edhe në parti. Dhe rastin më të mirë për këtë e ka tash duke bashkëvepruar me Isa Mustafën, me ndryshimet në qeveri. Duke sjellë njerëz të tij më shumë në qeveri, fuqia ndikuese e Thaçit edhe në parti edhe jashtë saj do të nis të bjerë.

Pra, Veseli po vazhdon të konfirmohet si njeriu më i fuqishëm në PDK dhe jashtë saj. Por, a do të jetë në gjendje ta pranojë opinioni, shefin e skuadrliës së vrasësve të SHIK-ut si njeriu kryesor dhe më i fuqishëm, mbetet të shihet.

Por, një zgjim shqiptarë ka nis të ndodhë, shihni Maqedoninë, arrestimet në Shqipëri, dhe shkurorëzimin me krimin në veçanti. Koha për kriminelët po ik… SHQIPTARI.EU

 

LEXONI edhe:

http://www.shqiptari.eu/o-ramush-familja-osaj-po-e-pret-rrefimin-tend-per-rexhen-e-vrare/


http://www.shqiptari.eu/shqiptare-mblidhuni-ne-shkup-ti-tregojme-sllavo-maqedoneve-fuqine-tone/

 

 
Displaying 2 Comments
Have Your Say
 1. Azgani thotë:

  Kadri krimineli,Hajni e banditi.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 2. ILIRIDA ISMAILI thotë:

  PO I ZOTI PASKA QENE KY “SHEF” ?! PO SA I PASKA “VRA” MORE ?!
  HAAAAAA , ME SA E DI UNE , NJE BURR KOMBI SI KAADRI VESELI NUK VRET SHQIPTAR , SE JU O TE MJERE AS QE E KUPETONI ZBERTHIMIN E “SHIKUT”, APO VEPRIMTARINE E TIJE , NJE SHERBIM SI I SHIKUT IU KA NEVOITE KOSOVES , PARA LUFTE, GJATE ,DHE PAS ….. EDHE TANI FALE INSTITUCIONALISHT , PO KU MBAHET SHTETI , APO KU FORMOHET SHTETI PA SHERBIM INFORMATIV MORE TE GJORE , PO MIRE E KENI SE SHTET S’KEMI PAS KURE , E ATA QE KAN BERE DIC PER TE PAS SOT SHTET PO I ETIKETONI NE KRIMINEL !!!!! PO MUNDEM ME E MARE ME MEND ME CFARE KATEGORIE TE GAZETAREVE , APO TE NJERZIMIT RETHOHEMI…! SHQIPTAR VRASIN KODOSHET FAQEZITE TE PAGUAR , QE YNDYRE KOMBTARE NUK KA NE SHPIRTIN E TYRE ,,,

  Përgjigjiuni
  Pelqej(7) Nuk Pelqej(5)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...