Published On: 23 Korrik, 2016
Bota |

Shefi i Policisë së Munihut Hubertus Andrä: Sulmuesi kreu aktin me revole Glock 17- 300 fishekë në çantë!

Policia gjermane ka vërtetuar që sulmuesi kishte vënë në grackë viktimat.Përmes një postimi në Facebook David S. kishte thirrur viktimat të shkonin në McDonald’s. Këtë e ka vërtetuar Presidenti i Policisë së Munihut Hubertus Andrä, raporton Gazeta Blic.

Dorasi nuk ka patur të bëjë asgjë me prapavijë fetare as me refugjatët ka thënë shefi i policisë së Munihut. Detajet tjera bëjnë të ditura që ai ishte nxënës dhe nga dhoma e tij e që e kanë parë hetuesit s’ka patur detaje religjioze. Shefi i policisë së Munihut ka thënë se sulmuesi ishte marrë me temën Amok dhe kjo është parë me rastin e hetimit të kompjuterit të tij.

Në këtë mënyrë ai kishte thyer Paswordin e një personi dhe kishte vënë në grackë të rinjtë duke i ftuar ata në McDonald’sit. Pokështu bie në sy që ai kishte ftuar të rinjë me prapavijë migracioni ndërsa mes viktimave ishin edhe 3 femra.

Sulmuesi ishte me trajtim mjekësor policor kurse sulmi u bë me revolver Clog. Në çantë ai kishte 300 fishekë. Armë për leje nuk kishte patur, raporton Gazeta Blic.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...