Published On: 14 Korrik, 2016

Shefi dhe 5 pjesëtarë të “Alfave” merren në pyetje për rastin “Tortura”

Në Gjykatën Themelore Shkupi 1 sot duhet të merret në pyetje shefi njësisë speciale policore “Alfa”, Ivica Antevski – Puki dhe pesë policët tjerë të cilët ishin pjesë e aksionit të arrestimit të Lube Boshkovskit, kryetar i partisë Të Bashkuar për Maqedoninë dhe ish-ministër i Punëve të Brendshme.

Policët akuzohen për trajtim çnjerzor, gjatë arrestimit të Boshkoskit. I akuzuari i parë në këtë rast është ish-drejtori i Drejtorisë për Siguri dhe Kundërzbulim, Sasho Mijallkov. Ky rast është nën hetimin e Prokurorisë Speciale Publike në lëndën “Tortura”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...