Published On: 9 Shkurt, 2016
Bota |

SHBA: Vazhdojnë votimet për kandidatët presidencial në New Hampshire

Njerëzit në shtetin amerikan të Neë Hampshire, janë duke vazhduar votimet për të zgjedhur kandididatët presidencial nga radhët e Demokratëve dhe Republikanëve.

Nga ana e Republikanëve, Donald Trump, është duke shpresuar për një performancë më të mirë se sa ajo e javës së kaluar në Ioëa, me ç’rast kishte fituar Senatori Ted Cruz, transmeton Klan Kosova.

Kurse gara kryesore në mes të Demokratikëve është duke u zhvilluar në mes Bernie Sanders si dhe ish sekretares amerikane, Hillary Clinton.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...