Published On: 21 Prill, 2017

SHBA-të prezantojnë super-predhën që shkatërron çdo gjë, shqetësohen rusët (FOTO)

Ushtria amerikane është duke punuar me një projekt tepër ambicioz për të zbuluar një super armë, si kundërpërgjigje ndaj zhvillimeve të fundit në teknologjinë ushtarake të Rusisë.

Kërkimet po zhvillohen në atë që quhet Predha me Energjike Kinetike dhe do të lëshohet me një shpejtësi katër herë më të madhe se ajo e zërit duke shkatërruar çdo gjë që i del para, përfshi edhe mjetet ushtarake super të blinduara siç janë tanket.

Provat për super predhën kanë filluar që në vitin 2013 dhe janë duke ecur brenda parashikimeve sipas zyrtarëve të Pentagonit.

“Mendojeni atë si një plumb gjigant të një shot gun-i”., – është shprehur për mediat Gjenearli William Hix, i cili është drejtori i Njësisë së Strategjisë dhe Polikave në Ushtrinë e SHBA-ve.

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...