Published On: 31 Gusht, 2016
Bota |

SHBA, stuhia tropikale i drejtohet Floridas

Pas Luizianës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, është radha e Floridës të shpallë emergjencën pas kanosjes se një rreziku të madh nga një stuhi tropikale, që sipas meteorologëve do të sjellë përmbytje fatale dhe erëra tepër të forta.

Guvernatori i Floridës, Rick Scott foli për të gjitha masat paraprake që po merren nga autoritetet.

Shirat e dendur kanë nisur prej mëngjesit të së mërkurës dhe me shumë gjasë reshjet do të shtohen.

Ndërsa në fundjavë banorët janë paralajmëruar të marrin masat e duhura pasi kanoset rreziku i uraganit Madeline.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...