Published On: 8 Tetor, 2016

SHBA prezanton tankun e teknologjisë së lartë (FOTO)

BAE Systems ka prezantuar prototipin e tij për tankun masiv i cili një ditë do të zëvendësojë automjetin ‘Bradley Fighting’.

Gjenerata e re e Bradley debutoi sot në takimin vjetor të Asociacionit të Ushtrisë së Shteteve të Bashkuara në Uashington, duke zbuluar përmirësimet në hapësirë, energji elektrike dhe forcë të mbrojtjes.

Koncepti i ri është një përmirësim i dizajnit të mëparshëm në një dizajn të teknologjisë së lartë. Sipas BAE, dizajni i ri i tankut mundëson shpejtësi më të madhe dhe ulje të dukshme të shpenzimeve.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...