Published On: 3 Prill, 2016
Bota |

SHBA paralajmëron Kalifin: Ditët e tua, të numëruara!

  • “Ditët e Abu Bakr Al Baghdadi në krye të Shtetit Islamik janë të numëruara. Shumë shpejt do të njohë konceptin amerikan të drejtësisë!”, kështu ka deklaruar koloneli Steven Warren, zëdhënësi i forcave amerikane në Irak.

Ai thotë se nuk do jetë e largët dita kur Al Bagdadi të bjerë nga froni.

“Ai duhet të shohë me shqetësim orën pasi ne po e kërkojmë, ditë dhe natë. Dhe do ta gjejmë. Ashtu siç kemi gjetur dhe kemi vrarë mentorin e tij, Zarqawi. Do ta gjejmë në vrimën më të thellë, ashtu siç gjetëm Bin Ladenin”, shtoi Warren.

Koloneli amerikan tha se drejtësia do të  godasë Al Baghdadin pa pikën e mëshirës.

“Gjëja e fundit që ai do të dëgjojë do të jenë zhurmat e raketave tona që do fluturojnë mbi kokën e tij. Ose do shoh një nga trupat tanë specialë që do ta gjejë në vrimën ku është futur dhe t’i japë fund. Al Baghdadi lëviz vazhdimisht dhe nuk fle dy netë në të njëjtin vend, por kjo gjë nuk do ta shpëtojë nga duart tona”, përfundoi Warren.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...