Published On: 8 Janar, 2016
Bota |

SHBA, militanti i maskuar i ISIS-it tenton të vrasë policin ‘në emër të Islamit’

Një person i maskuar, i cili dyshohet që ka lidhje me militantët e Shtetit Islamik, ka tentuar të vrasë një polic në Philadelphia. I dyshuari, i identifikuar si Edëard Archer, ka hapur zjarr ndaj oficerit Jesse Hartnett, i cili po qëndronte i ulur vetëm në makinën e tij zyrtarë, shkruan Daily Mail, transmeton Gazeta Blic. Hartnett, i cili ishte veshur me jelek antiplumb, është qëlluar tre herë në krahun e tij të majtë, por që për mrekulli ka arritur të dalë nga makina dhe të shpëtojë. Gjatë një konference për shtyp, është deklaruar se Archer ka një të kaluar kriminale, ndërsa sipas policisë ai ka përdor një pistoletë të vjedhur në vititn 2013, transmeton Gazeta Blic. Archer, i cili përdori një pistoletë 9mm, u kap shpejt nga oficerët tjerë. /Gazeta Blic/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...