Published On: 15 Qershor, 2016
Bota |

SHBA, krokodili tërheq në ujë fëmijën 2-vjeç

Kanë filluar kërkimet për një 2 vjeçar, i cili është sulmuar nga një krokodil, duke e tërhequr fëmijën zvarrë në ujin e një liqeni brenda hapësirës së një hoteli në Orlando të Floridas. Lajmi është bërë i ditur nga autoritetet amerikane.

Incidenti ka ndodhur teksa familja ishte me pushime në hotelin që është pronë e “Disney”. Djaloshi “kishte zgjatur këmbët në buzë të liqenit në kohën kur aligatori e ka sulmuar”, thotë Shefi i policisë i zonës, Jerry Demings, transmeton CNN.

Pasi aligatori e ka kapur djalin, babai është hedhur në ujë dhe është munduar që t’ia heq djalin nga goja e kafshës, por nuk kishte arritur ta shpëtoj atë, thotë më tej, Demings. Shefi i policisë ka thënë se deri më tani nuk kanë pasur asnjëherë incidente të tilla në këtë zonë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...