Published On: 5 Korrik, 2017
Bota |

SHBA-ja bën thirrje për aksion global kundër Koresë Veriore

Sekretari i Shtetit i SHBA-së, Rex Tillerson, ka thënë se kërkohet veprim global për ta ndalur kërcënimin global që e përbën Koreja Veriore. Tensionet janë rritur pas testimit të suksesshëm të raketës së parë balistike interkontinentale nga Koreja Veriore.

Duke e rritur presionin ndaj Veriut, Tillerson ka thënë se SHBA-ja do të vendosë masa më të ashpra ndaj Veriut, transmeton Express.

Ai e ka bërë të qartë se Uashingtoni kurrë nuk do ta pranojë Korenë Veriore si fuqi bërthamore.

“Nevojitet veprim global për ta ndalur një kërcënim global,” ka thënë ai.

Kuvendi i Gjilanit miratoi emrimin e rrugës: "Mërgimtarët e Gjilanit" në shenjë nderimi e falënderimi për kontributin e juaj për Lirinë, Pavarësin dhe Republikën! #Mirësevini n'shpi!
A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...