Published On: 10 Shkurt, 2016
Bota |

SHBA: ISIS-i ka përdorur armë kimike në Siri dhe Irak

“Sulme me gaz nga grupet ekstremiste nuk kanë ndodhur që prej më shumë se 20 vitesh”, theksoi Clapper.

Megjithatë, ai nuk dha detaje se kur dhe ku kanë ndodhur këto sulme.

Clapper shtoi edhe se qeveria siriane, edhe pse ka nënshkruar Konventën mbi Armët Kimike, i ka përdorur ato kundër opozitës në më shumë se një rast.

– See more at: http://lajmi.net/shba-isis-i-ka-perdorur-arme-kimike-ne-siri-dhe-irak/#sthash.7uMalFKS.dpuf

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...