Published On: 13 Janar, 2016
Bota |

SHBA humb kontaktin me dy anije në Gjirin Persik, marinarët nën kujdestarinë e Iranit

Irani ka kapur disa marinarë të SHBA pasi anijet e tyre ndaluan në Gjirin Persik, tha një zyrtar i SHBA.

Incidenti ndodhi pranë ishullit Farsi pasi një nga anijet ndeshi probleme mekanike.

Fox News raportoi se rrjedha e ujit i ka çuar marinarët në ujrat iranianë,por nuk është konfirmuar plotësisht.

Irani i ka siguruar Shtetet e Bashkuara të Amerikës se marinarët dhe dy anijet e vogla do i rikthehen menjëherë, raporton Associated Press.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...