Published On: 2 Qershor, 2016

Shaqiri tregon cila kombëtare është favorite për EURO 2016

Xherdan Shaqiri ka treguar se cila kombëtare e fiton evropianin.

Mesfushori i Zvicrës dhe Stoke Cityt, Xherdan Shaqiri, beson se Anglia mund t’i jap fund pritjes 50-vjeçare të një trofeu të madh, duke triumfuar në EURO 2016.

Shaqiri tha për faqen zyrtare të Stoke Cityt se ‘Tre Luanët’ janë të aftë të fitojnë titullin, falë talentit, lojtarëve të rinj dhe eksperiencës, përcjell Gazeta Blic.

“Për mua Anglia është favorit për titull në evropian, për shkak se ata kanë një gjeneratë e cila është e re me futbollistë tejet të talentuar”, tha Shaqiri.

“Ata janë një grup shumë i talentuar dhe mendoj se do të kenë një evropian të mirë, ndoshta edhe do ta fitojnë titullin”, shtoi mesfushori kosovar.

Anglia do ta zhvillojë ndeshjen e parë në evropian ndaj Rusisë më 11 qershor. /Gazeta Blic/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...