Published On: 12 Janar, 2016

Shaqiri tallet me Interin: Stoke më i mirë

Lojtari i Stoke Cityt në Ligën Premier, Xherdan Shaqiri rikthehet te Interi, por kësaj here jo fizikisht, por vetëm në mendime, teksa kujton disa episode, që janë i ka në mendje.

Ai kujton disa gjëra, që mbase kanë ndikuar edhe në ecurinë e asaj eksperience aspak pozitive te zikaltërit, për mesfushorin që përfaqëson Zvicrën.

“Me Mancinin nuk pata kurrë asnjë lloj problem. Vetëm se ai ka ndryshuar disa herë opinionin e tij mbi mua. Një herë, për të më shëruar sa më shpejt nga një dëmtim, para një ndeshje, më thanë se ishte një shërues magjik apo mjek popullor që jetonte në mal”.

“Udhëtova gjysmë ore me makinë për tu manipuluar nga ai zotëri, i cili në përfundim nuk zgjidhi asgjë”, deklaroi Shaqiri për “blick.ch”.

Për të theksuar ndryshimin që ekziston mes Interit dhe Stokes, ish-mesfushori i Bayern Munchen dhe zikaltërve, tregon: “Ardhja te Stoke City ishte një vendim i drejtë. Këtu punohet në mënyrë profesionale. Janë plot shtatë fizioterapistë, të cilët të ekzaminojnë çdo ditë mesin, kofshët dhe këmbët”, përfundon Shaqiri.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...