Published On: 15 Janar, 2016

Shaqiri jashtë fushave për 10 ditë

Xherdan Shaqiri do t’i mungojë Stoke Cityt në disa prej ndeshjeve më të rëndësishme të këtij stinori për shkak të një lëndimi.

Kosovari ka munguar në ndeshjen e së mërkurës ndaj Norwich Cityt, të cilën Stoke e ka fituar 3:1.

Sipas trajnerit, Mark Hughes, është e sigurt se reprezentuesi zviceran do të mungojë në ndeshjen e së dielës ndaj Arsenalit dhe rrezikon që të mos paraqitet edhe kundër Liverpoolit në gjysmëfinalen e Kupës së Ligës, pasi që do t’i duhen edhe së paku dhjetë ditë pushim, transmeton KosovaPress.

“Xherdani nuk do të luajë ndaj Arsenalit”, ka thënë Hughes për faqen zyrtare të Stoke.

“Një lëndim si ai i Shaqirit duhet së paku dhjetë ditë që të rikuperohet dhe duhet pranuar se pa të do të jetë shumë e vështirë”.

Shaqiri u transferua te Stoke City gjatë verës nga Interi dhe deri më tani ka realizuar dy gola me fanellën e skuadrës angleze.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...