Published On: 31 Gusht, 2016

Shantazhe, fyerje dhe sulme ndaj Florim Isufit e Shpejtim Bulliqi: “Por, nuk dorëzohen në mbrojtje të interesit kombëtar”

 

Të nderuar miq,

Sa më shumë që po ofrohet dita e hedhjes në votim të marrëveshjes së demarkacionit më Malin e Zi, aq më shumë po shtohen presionet ndaj të gjithë atyre që po e kundërshtojnë këtë marrëveshje.
Ne kemi bërë kundërshtimin të bazuar në argumente/fakte të ndryshme shkencore që kjo vij kufitare që po pretendohet të imponohet është e dëmshme dhe po e cenon integritetin territorial të Kosovës. Pikërisht për këtë çështje edhe është shtuar presioni dhe shantazhet ndaj nesh, në forma të ndryshme, sulme, fyerje e çka jo. Të gjitha këto nga vet krerët e shtetit dhe argatët e tyre që veprojnë në institucione të ndryshme, e nga sot edhe nga institucioni më i lartë shkencor i Kosovës, i cili në vend që të merret me problemet madhore kombëtare shfaqet duke i shndërruar në nivele personale. Ju bëjmë me dije se nuk e kemi ndërmend të zbrazemi, sepse gjithçka që kemi prezantuar deri më sot është e bazuar në materiale shkencore, faktografike, orgjinale të burimeve të ndryshme.
Opinioni publik dhe ai shkencor tashmë e ka të qartë se si janë gjërat, ndërsa që për çështjet e ngritura nga ata që po sulmojnë/shantazhojnë/fyejnë kemi vetëm një përgjigje, “ky është çmimi që duhet paguar kur mbron interesin nacional”, dhe ne jemi të gatshëm ta paguajmë.
SH.B. & F.I.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...