Published On: 1 Korrik, 2016

Shala: S’duhet të ketë zgjedhje, ato e dëmtojnë Kosovën

Zëvendëskryeministri Kujtim Shala, ka thënë se nuk pret që të ketë zgjedhje në nivel kombëtar gjatë muajve në vazhdim.

Në emisionin Zona e Debatit në Klan Kosova, është shprehur se një praktikë e tillë e ndërprerjes së mandateve qeverisëse para kohe, nuk i bën mirë Kosovës.

“Nuk pres zgjedhje nacionale. Zgjedhje s’do të duhej të kishte zgjedhje as nacionale dhe as lokale.  Nuk do të duhej që të krijonim praktikën e ndërprerjes së mandateve sepse kështu pamundësohet përmbushja e programeve politike dhe kështu dëmtohet interesi i vendit”.

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...