Published On: 31 Mars, 2016

Shahinit i ik mundësia për ti shkarkuar nga detyra shkelësit e ligjit

Agim Shahini, kryetar i Aleancës Kosovare të Bizneseve (AKB), një ditë pasi që është akuzuar nga ish-nënkryetarët dhe dy anëtarë të bordit për keqpërdorime, sot ka qenë në emisionin “Kontakt” në Tribuna Channel për të treguar se çfarë ka ndodhur sipas tij në realitet.

“Dinamika e punës në Aleancën Kosovare të Bizneseve është shumë e madhe dhe gjithkush nuk mund të jetë pjesë e saj, sepse nuk mund ta lënë biznesin e tyre keq dhe të jenë pjesë e AKB-së. Ne gjatë vitit kemi shumë aktivitete, kemi shumë punë dhe të larguarit e djeshëm nga AKB- kanë munguar nëpër aktivitete në të shumtën e rasteve”, ka thënë Shahini.

Sipas tij, në mbledhjen e fundit të bordit janë marrë një sërë vendimesh ku janë përcaktuar disa detyra dhe disa kritere të reja e që dikush nga ta nuk e ka parë veten që nuk mund të jetë pjesë e AKB-së sepse kanë shkelur ato procedura.

“Disa nga ata që dje dhanë dorëheqje, sot kanë pasur të shkarkohen nga detyra, sepse e kishin humbur fuqinë”, ka thënë ndër të tjera Shahini. Intervistën e plotë me Shahinin mund ta ndiqni sonte prej orës 22 e 45 minuta në kuadër të emisionit ‘Kontakt”./Tribuna/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...