Published On: 30 Mars, 2016

Shahini: I gatshëm të hetohem nga Prokuroria

Pas akuzave të rënda për keqpërdorim financiar, kryetari i Aleancës Kosovare të Biznesit, Agim Shahini, për televizionin Rrokum, tha se është i gatshëm të hetohet edhe pse është i bindur se Prokuroria nuk do të gjejë asnjë shkelje.

“AKB është audituar nga Auditori i Përgjithshëm dhe ky raport sqaron gjithçka”, tha ai.

Gjatë intervistës Shahini tha se nënkryetarët e dorëhequr sot, në fakt ishin shkarkuar nga postet e tyre në AKB, për shkak të shkeljes së kontratave të anëtarësimit në Aleancë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...