Published On: 1 Prill, 2016

Sfarqa, konfirmon koalicioni PDK-LDK-AAK i mundshëm (Video)

  • Kryetari i Komunës së Ferizajt Muharrem Sfarqa nuk e sheh të pamundur përfshirjen e AAKsë, në qeverisjen qendrore aktuale. Madje ka thënë se kjo mund të krijoj edhe stabilitet më të madh politikë.

“Mund të krijoj edhe një stabilitet më të madh politik’, tha Sfarqa në emisionin ‘EuroTribuna’ në Tribuna Channel.

E, sa i përket koalicionit LDK-AAK, në Komunën e Ferizajt, Sfarqa ka thënë se asgjë nuk varet nga ajo se në qeverisjen qendrore AAK-ja është kundërshtare e madhe e qeverisjes.

Sfarqa, ka folur edhe për raportet me Partinë Demokratike të Kosovës dhe kritikat që po i bëhen, duke thënë se shpesh herë opozita e në këtë rast siç është PDK’ja, nuk po mund të pajtohet me rezultatin e zgjedhjeve dhe mendojnë se duhet të sulmohet pushteti me të gjitha mjetet.

Sfarqa

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...