Published On: 16 Korrik, 2017

Serwer tregon çfarë do të kërkojë Vuçiq nga SHBA’ja

Daniel Serwer, profesori universitar dhe njohësi i mirë i zhvillimeve në Ballkan ka komentuar vizitën e presidentit serb Aleksandër Vuçiq në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Serwer thotë se kjo vizitë e Vuçiq do të ndihmojë për të vendosur marrëdhënie më të mira dhe më direkte mes Serbisë e SHBA-ve.

“Besoj se Vuçiq do të kërkojë gjithashtu mbështetje për ambiciet e Serbisë që të anëtarësohet në Bashkimin Europian”, tha Serwer për Tanjug.

Vuçiq në këtë vizitë të tij në Amerikë do të ketë takim me zëvendëspresidentin amerikan, Mike Pence.

Kuvendi i Gjilanit miratoi emrimin e rrugës: "Mërgimtarët e Gjilanit" në shenjë nderimi e falënderimi për kontributin e juaj për Lirinë, Pavarësin dhe Republikën! #Mirësevini n'shpi!
Loading...
 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. fery says:

    Ne Kosove e dijme shume mire z.Serwer se cfare do te kerkoje Vuciq ne Amerike .Ai do te kerkoje qe sa me shtrejte ta shese leuren e tije, do te kerkoje qe sa i perket Kosoves dhe ndryshimir te statusit te saje nga perspektiva serbe Vuciq do te kerkoje. ( si nji lypes qe eshte ) , sa me shume koncesione dhe ndihma nga Amerika edhepse ato ndihma amerikane nuk kane munguar kurre dhe s kane qene te pakta per serbine por , ja qe Vuciq ka shpirrt lypsi,ai ka karakter dhe edukate lypsi dhe nuk do dele nga Amerika pa marre dicka , i nderuar z.Serwer…!

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...