Published On: 4 Tetor, 2016
Bota |

Sërish tërmet në Itali

Një tërmet i ri me magnitudë 3.6 është dëgjuar sot në në afërsi të qytetit të Norcia në Italinë qendrore, në një zonë të prekur nga një tërmet i fuqishëm më 24 gusht, raportoi ANSA.

Gjatë ditës së sotme zona e prekur nga tërmeti vdekjeprurës në qytetin e Amatrice është vizituar edhe nga Papa Françesku, transmeton koalb.com.

Tërmeti në gusht kishte një magnitudë prej 6.0, duke shkaktuar vdekjen e 298 njerëzve dhe shkatërrimin e 2,000 shtëpive.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...