Published On: 6 Prill, 2016

Serie A kampione e simulimeve

Serie A është kampionati ku më së shpeshti simulohet.

Simulimet janë bërë problem i madh për gjyqtarët, të cilët shpesh bien në grackën e sulmuesve, por ka edhe të tillë që i vërejnë ato.

Këtë edicion, kampionati italian Serie A është kampione e Evropës në simulime, ku 25 futbollistë janë ndëshkuar me kartonë të verdhë.

Mashtruesit më të mëdhenj janë Alejandro Gomez i Atalantas, Anthony Mounier i Bolognas dhe Suso i Genoas.

Në vendin e dytë është La Liga me 23 ndëshkime, Premierliga me 20, Ligue 1 me 17 dhe Bundesliga me vetëm 6, e që është kampionati më pastër. /Express

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...