Published On: 28 Mars, 2016

Serbia qan hallin tek Brukseli për Kosovën (Video)

Rreth 100 mijë euro pretendohet t’i ketë humbur Serbia nga bllokada e naftës dhe gazit, pas vendimit të Ministrisë së Tregtisë dhe Industrisë së Kosovës për reciprocitet me këtë shtet.

Bazuar në të dhënat e doganës, vitin e kaluar Kosova ka importuar në rrugë legale 33 milion litra gaz dhe 708 mijë litra naftë, në vlerë mbi 8 milion euro.

Por shteti fqinjë nuk ka qëndruar duarkryq në këtë drejtim. Madje për këtë problem është raportuar edhe në Bruksel.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...