Published On: 30 Gusht, 2016

Serbia po “përkëdhelet” dhe po i bëhen koncesione të tjera në kurriz të Kosovës

Kryetari i Grupit Parlamentar të AAK-së, Pal Lekaj, në Ditën Ndërkombëtare për Personat e Zhdukur, ka thënë se po bëhen 17 vite që fati i të zhdukurve të luftës së fundit nuk po zbardhet.

Në një njoftim për media, thuhet të mos vazhdohet edhe më tutje me enigmën, e cila po shton dhimbjen e familjarëve për më të dashurit e tyre.

“Institucionet e Kosovës, nuk duhet të kenë as edhe një ditë bisedime me shtetin i cili edhe i shkaktojë viktimat edhe nuk po jep as me të voglën informatë për fatin edhe të mbi 1500 të zhdukurve. Institucionet shtetërore nuk po e kuptojnë ose po bëhen kinse s’po e kuptojnë lojën e turpshme të Serbisë me fatin e atyre që i provojë nga jeta padrejtësisht para 17 viteve. Në vend të penalizmit të saj për ato çka i ka shkaktuar në Ballkan, Serbia po “përkëdhelet” dhe po i bëhen koncesione të tjera në kurriz të Kosovës”, thuhet në njoftim.
Ata u kanë bërë thirrje të gjithë aktorëve, vendorë e ndërkombëtar, të rritet trysnia ndaj Serbisë e të bëhet e mundur zbardhja e fatit te të gjithë personave të zhdukur.
 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. fery thotë:

    S eshte as hera e pare qe Serbia po perkdhelet nga BE.Serbia eshte perkdhele edhe ne kohen e komunizmit kur detyroi dhunshem , ne emer te njifar vllazrim -bashkimi idiotesk jugosllav , te shperngulen ne Turqi qindra-mijra shqiptar e boshnjak . Serbia u perkdhel edhe kur burgosi, turturoi, rrahu dhe vrau me aparatin kriminal shtetror te saje shume shqip. te Kosoves pse ata kerkonin te jetojne te lire ne vendin e tyre.Dhe ne vend qe , qyshe ateher , shteti jugosllav te denohej nga ana e BE, ai u la i lire te hape nji lufte te pergjakshme , te masakroj me ushtrine e saje te paisur me 300 miljard $ armatim, popullaten e pafajshme dhe te pambrojtur kroate , boshnjake dhe shqiptare, te ushtroje gjenocit mbi keta popuj te pafajshem ne menyre qe sot , per krimet dhe gjenocidin e ushtruar , te shperblehet nga BE duke mos u ndeshuar , ne heshtje duke u perkdhelur dhe qellimisht duke e zvarritur ne pafundesi denimin e shtetit serb per mizotite dhe dhimbjet qe u shkaktoi popujve tjere .
    Mirpo, Europa dhe birokracija e saje si duket me mosndeshkimin e Serbise , nuke nxorri mesime nga e kaluara e tmerreshme 100 vj. sepse e , duket se , ajo ka deshire edhe nji here qe ne ekranet televizive , nga kolltuqet e tyre te shikoje skena sadiste te civileve te pergjakur . Mirpo, keta europian do ta kuptojne shpejte se pa marre denimin e merituar ata qe ishin shkaktar te atyre krimeve , qetesi ne Europe nuk do te kete dhe kete qetesi nuk do ta prishin shqiptaret as boshnjaket e as kroatet por , prap do te jene ata qe ishin dikur shkaktar te krimeve mostruoze mbi popullsite e pafajshme ne hapsiren ghithejugosllave e qe eshte Serbia e pandeshkuar dhe serbet e papermirsueshem , sepse BE serbeve po u behen koncesione pafund dhe pafund , e pafund deri ne paturpesine me te madhe, Serbia po perkdhelet nga BE duke ju bere koncension pase koncensioni , ne dem te shqiptareve , bosnjakebe dhe kroateve duke mose e ndeshkuar per krimet qe i shkaktoi , nga 1991 e deri sot…!

    Përgjigjiuni
    Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...