Published On: 21 Mars, 2016

“Serbia po e njeh hapur dhe pa dilema pavarësinë e Kosovës”

Partia Demokratike e Serbisë (DSS) dhe lëvizja Dveri (Portat) kanë vlerësuar sot se drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë Marko Gjuriq me deklaratën se “është obligim yni të bisedojmë e të luftojmë për të drejta më të mëdha kolektive të serbëve në Kosovë”, ka njoftuar qytetarët se Qeveria aktuale e serbët në Kosovë i trajton pakicë kombëtare në shet të huaj.

“Me këtë, kryetari i Qeverisë sonë Aleksandar Vuçiq i cili fjalët “Kosovë e Metohi” i ka hequr nga fjalori i vet, përmes gojës së Marko Gjuriqit ka njoftuar se do të vazhdojë të japë kontributin e vet të plotë në procesin e njohjes së plotë ndërkombëtare të pavarësisë së Kosovës”, citohet kumtesa e DSS dhe e Dverit nga Novosti, transmeton Koha.net.

Në kumtesë është shtuar se Vuçiq serbët në Kosovë “tashmë po i trajton si pjesë të popullit serb në diasporë”, e Gjuriq, me deklaratën e vet, “ua ka marrë të drejtën të gjithëve, që nga kryetari i Qeverisë e tutje, të vazhdojnë për t’i mashtruar qytetarët me deklaratat se kurrë nuk do ta njohim pavarësinë e Kosovës”.

 
Displaying 2 Comments
Have Your Say
 1. asha thotë:

  Hajt rren hajt,po kta nuk don mu marr me kto se jon bo bajat,po kta jon tu punu nate e dite ,kurr pa u nal oj LOT E MIJA MA TMIRAT NKATUN.Kta po i shofin mire senet ,qe ktu me kto gjo tgjalla sja vlene mu mare fare,se kta thojke nji babe i imi mos me pas hunden kullosin gjithe diten.Atyre ka fillu me ju ardhe gjynah pej kti vendi ,ata e deshmun para do dite , ME PASE DIT MILLOSHI QE KTA BASH QISI KOKAN KONE MOTI JAU KISH LSHU NDORE SENET,demek kta sjon per shtet ,kta jon tpa TRU,do komunista do me diploma t’blera pa pik dije do hajna do lopar…

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)
  • PATRIOTI thotë:

   O na muren n’qafe e hajt,eshte lodhe populli me kta matrapaz bre Zoti ju ardht hakesh.Rinia pa pune pa idare,jo shkoj ne ISIS jo u mur me drog me qka mu marre kta,leke ne gjep jo ,ju dhane rrugat bre ZOTI paft e pagoft,barna per familje i blefshin .Femijet e tyre shetisin me kerre luksoze ,shpija luksoze,banesa sa te duash me qera ne emer t’vet e t’afermeve te tyre troje ku te duashe ,ne rast nevoje i shesin,AJFONA ,mjekohen jashte shtetit se ktu eshte tmerr te sherohesh.U tha DJE PER NJI DONACION per spital PEDIATRIK ktu ,po qfare na vyn ne spitale kemi sa te duash,por skemi mjek si duhet,sepse MJEKU KTU PUNON NE SPITAL NE ORDINANC DHE NE DISA SPITALE PRIVATE ,varesisht nga 2 e 3 ore si tja do qefi,po ku mundet nji MMJEK BRE ME VIZITU NJI pacient kur punon brenda 8 orshi ne 4 vende,po ktu duhet mja kajt nanen me shku mju hy mrena prej KRYETARIT E TE KRYEMINISTRI E REND,mi iq njo ka njo mi lon STERVAJE.Po pse mi duru ky popull kta thua ti kjo Kosove qenka e tyre,edhe kta bojne qka te duan.Isa Putini bohet kryeminister (ky duhet me qene nburg per 3%)Hashimi bohet kryetar qe ska lon gjo pa bo i ka pasuru farefis e tgjithe,zavendesa ,drejtora e zavendesa te tyre,Borde t’kompanive dirigjojn me to thua ti ju ka lene baba + KA DY E ME SHUME VENDE PUNE.iSMET BEQIRI ka jetu ne Vranjevc sdi as vete sa banesa ka,Hajredin Kuci nga polici prej pas lufte pa qene as nji dite ne te zavendes minister dhe minister i Drejtesis qe pas lufte ,plus ne dy vende Profesor ,mos tflas per biznese te tyreqe jon te lidhur si njer ashtu tjetri,Hamitoviqet ne pushtet si tjau la baba ,Feim Salihu pa qene 1 dite ne lufte,furrtar i nji furre tash drejtor i PASTRIMIT,shifja pasurin marramendese banesa shtepija Villa Troje ane e kend Prishtines….Kta duhet shporr dhe hetu pasurin urgjent ….kta e kane vendin ne DYZ ,atje duhet cof kta mutae shume te tjere si kta…

   Përgjigjiuni
   Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...