Published On: 12 Mars, 2016

Serbia po dirigjon dhunën ndaj institucioneve me koktej Molotov

  • Sekretari i Përgjithshëm i Lëvizjes për Bashkim, Avni Klinaku e ka quajtur skandaloz reagimin e Qeverisë së Kosovës lidhur me sulmin mbi zyrat e Presidencës. Ka thënë se etiketimi se kjo po ndodh për shkak të ‘përfaqësuesve politik’ është për qëllime partiake dhe për t’i fshehur kryerësit e këtyre akteve.

Lexojeni të plotë reagimin:

Qeveria e Kosovës reagoi kundër dhunës dhe terrorit mbi institucionet e Kosovës! Reagimi ishte skandaloz! Etiketimi i “përfaqësuesve politik”…me aludimin e qartë në subjekte të caktuara politike, ka dy qëllime: përfitimin politiko-partiak nga dhuna e ushtruar apo fshehja e kryersve të këtyre akteve!

Qeveria (përmes organeve të saj) e ka për detyrë t’i zbulojë aktorët dhe t’i zbardhë motivet e jo paaftësinë e vet ta fsheh duke i etiketuar të tjerët! Çka nëse “në fund të ditës” del se një qendër e dirigjuar nga Serbia ka tentuar t’i shfrytëzojë rrethanat e krijuara pozitë-opozitë për ta destabilizuar Kosovën?!

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...