Published On: 3 Janar, 2016

Serbia krijon kolona të gjata deri në 30 kilometra në Merdare

  • Fluksi i madh i bashkatdhetarëve që kishin ardhur në Kosovë për festat e fundvitit ka krijuar kolona të mëdha në pikat kufitare mes Kosovës dhe Serbisë.

Kolona të gjata janë parë edhe sot në pikë kalimin kufitar në Merdare ku tashmë bashkatdhetarët janë duke u kthyer nga Kosova, raporton Indeksonline.

Ndërkaq sipas raporteve nga Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar sot deri në orën 10:30 kolona në dalje të pikës kufitare në Merdare është 20-30 kilometra.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...