Published On: 9 Korrik, 2017

Serbia e trashë miqësinë me Turqinë, Vuçiqi takohet me vëllain Erdogan

Raportet miqësore ndërmjet Serbisë dhe Turqisë duket se vetëm po thellohen.

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq ka mbërritur në Stamboll në një vizitë zyrtare ku do të takohet me presidentin turk, Rexhep Tajip Erdogan, transmeton lajmi.net

Ai gjithashtu do të merr pjesë edhe në Kongresin e 22-të të naftës në këtë qytet.

Ishte pikërisht presidenti turk, Erdogan ndër të parët që e uroi Vuçiqin për zgjedhjen si president i Serbisë, duke e cilësuar si faktor stabiliteti në Ballkan.

Kuvendi i Gjilanit miratoi emrimin e rrugës: "Mërgimtarët e Gjilanit" në shenjë nderimi e falënderimi për kontributin e juaj për Lirinë, Pavarësin dhe Republikën! #Mirësevini n'shpi!
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...