Published On: 21 Janar, 2016

Serbët ofendojnë gjykatësen Comsa gjatë seancës së Ivanoviqit (Video)

Gjatë seancës së sotme në Gjykatën Themelore në Mitrovicë, ku u mor vendimi për liderin e Iniciativës Qytetare Serbe, Oliver Ivanoviq, në momentet që po lexohej aktgjykimi nga gjykatësja rumune e EULEX-it, Roxana Comsa, ka pasur shumë reagime dhe zhurmë që pengonte mbarëvajtjen e seancës.

Po ashtu, gjatë kohës sa lexohej arsyetimi i vendimit në publik u dëgjua një qeshje, që nxiti gjykatësen të kërkoj përjashtimin e personit në fjalë nga seanca.

“Ju lutem për qetësi dhe kujt nuk i pëlqen të qëndrojë këtu, le të dalë jashtë. Ka kaluar koha kur vendimet merreshin në publik e jo në Gjykata”, është shprehur gjyqtarja.

Personi nga publiku i cilit iu kërkua të dilte jashtë, doli por ai duke dalë e ofendoi atë në gjuhën angleze, duke iu drejtuar me “Fuck you” gjykatëses.

https://

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...