Published On: 27 Qershor, 2016

Serbët me knjaz Lazarin pushtojnë veriun e Mitrovicës

Shtatorja e knjaz Llazarit është vendosur në veri të Mitrovicës, pas vendimit të Kuvendit Komunal, me propozim të asamblistëve të Listës Serbe.

Vendosja e këtij busti ka ndodhur teksa institucionet e Kosovës nuk kanë dalë me ndonjë vendim i cili do të lejonte apo kundërshtonte vendosjen e tij.

Edhe pse vendosja e kësaj shtatore është kundërshtuar nga asamblistët shqiptarë dhe boshnjakë, me shumicë të votave në kuvend është miratuar propozimi i asamblistit të Listës Serbe, Igor Simiq.

Gazeta Express sjell foto ekskluzive të momentit të vendosjes së bustit, që fillimisht ishte paraparë të bëhej me rastin e Vidovdanit, në korrik të këtij viti.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...