Published On: 26 Shkurt, 2016

Serbët kërkojnë pazar të ri me Thaçin, qëndrojnë në sallë “me kushte”

  • Nga burimet e saja marrë vesh që tashmë ka përfunduar takimi i Listës Serbe, i mbajtur në Mitrovicë.

Siç mëson Express ata kanë marrë vendim që të qëndrojnë brenda sallës, nëse Qeveria dhe koalicioni qeverisës do t’u plotësojë atyre disa kushte.

Nuk dihet me saktësi se për çfarë kushte bëhet fjalë.

“Ka mundësi që të kërkojnë garanca për implementimin e të gjitha marrëveshjeve të arritura në Bruksel”, thotë një burim.

Mbetët e paqartë se si do të realizohen të gjitha këto zhvillime, kur dihet që mbledhja është thirrur për nesër në ora 11.

Ka shumë pak mundësi që ‘kërkesat e serbëve’ të plotësohen që në orët e paraditës.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...