Published On: 30 Qershor, 2016

Senzacionale: United shokon Barcelonën (FOTO)

Manchester United është i gatshëm të shokojë Barcelonën për yllin e klubit katalan.

Mediat në Spanjë raportojnë se Manchester United ka filluar të bëjë gati ofertën e çmendur për një nga yjet e kampionit të La Ligas.

United është i gatshëm të bëjë ofertën për Neymar, shkruan gazeta spanjolle “Mundo Deportivo”, përcjell Gazeta Blic

24-vjeçari mësohet se ka filluar bisedimet rreth kontratës së tij me klubin nga Camp Nou, ndërsa United raportohet se është i gatshëm të thyejë çdo rekord në mënyrë që superylli brazilian të mos nënshkruajë marrëveshje të re me Barcelonën.

Trajneri i ri i klubit nga ‘Old Trafford’, Jose Mourinho, e dëshiron superyllin e Barcelonës nu skuadër përkundër faktit se klubi është pranë arritjes së marrëveshjeve me yje si Henrikh Mkhitaryan dhe Zlatan Ibrahimovic.

Neymar mësohet se ka klauzolë me vlerë prej 200 milionë eurove në kontratën e tij aktuale te Barcelona, por United thuhet se është i gatshëm të ofrojë shumën e çmendur për brazilianin.

Por, “Mundo Deportivo” mëson se Neymar i ka thënë zyrtarëve të Barcelonës se e dëshiron qëndrimin te klubi. /Gazeta Blic/

neymar-united

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...