Published On: 16 Janar, 2016
Bota |

Senatorët francezë: Rreziku për sulme nga të pastrehët në Paris

Terroristët lehtë mund të arrijnë deri tek sistemi i metrosë në Paris duke u shndërruar si të pastrehë, paralajmëruan dy përfaqësues të Senatit francez, raporton Anadolu Agency (AA).

Këtë shqetësim e mbështesin në faktin se një numër i madh i njerëzve të pastrehë flenë në stacionet e metros së Parisit.

Senatorët Alain Fouche dhe Francois Bonhomme, publikuan raportin e detajuar prej 50 faqesh që tregon dobësitë e sigurisë të rrjetit të hekurudhave franceze.

Posaçërisht ata iu referuan metros së Paris, ku siç pohojnë, ka rreth 300 të pastrehë që flenë në stacionet dhe mund të shërbejnë si maskim për terroristët.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...